Yaşam

Netflix’in ilk canlı yayını belli oldu: Chris Rock, komedi gösterisiyle sahnede

Dijital yayın platformu Netflix, birinci canlı gösterisini duyurdu. Netflix tarafından yapılan açıklamada, komedyen Chris Rock’ın platformun birinci canlı, global yayın aktifliğinin başrolünde olacağı belirtildi.

Rock böylelikle, Netflix’te canlı performans sergileyen birinci stand-up komedyeni olacak. Net bir tarih belirlenmese de şovun 2023 yılının birinci aylarında izleyiciyle buluşabileceği tabir edildi.

Geçtiğimiz mart ayında Oscar Ödül Töreni’nde sunuculardan biri olan Chris Rock, Will Smith’in kendisine Jada Pinkett Smith’le ilgili yaptığı bir espri nedeniyle tokat atmasıyla gündeme gelmişti.

NE OLMUŞTU?

Will Smith, “King Richard” sinemasındaki rolüyle En Âlâ Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olmadan evvel, sunuculuk yapan ve Smith’in eşi oyuncu Jada Pinkett Smith’in görünüşü ile ilgili 1997 yılında Demi Moore’un oynadığı G.I Jane isimli sinemaya gönderme yaparak “Jada, seni seviyorum. G.I. Jane II’nin gelmesini dört gözle bekliyorum” diyen Chris Rock’a tokat attı.

Kameralar önünde olayın başta bir senaryo olduğu kestirim edilirken daha sonra yerine oturan Smith, “Eşimin adını o lanet olası ağzına almayacaksın” diye bağırdı. Rock da, “Tabii ki de almayacağım. Televizyon tarihinin en muhteşem olayını yaşıyoruz” dedi.

Olayın akabinde Akademi’den yapılan açıklamada 94. Oscar Ödül Töreni’nin, “Smith’in sahnede gerçekleştirdiği kabul edilemez ve zararlı davranışı yüzünden gölgede kaldığını” belirtildi. Will Smith’in 10 yıl boyunca Oscarlara ve Akademi’nin düzenlediği öbür etkinliklere katılması yasaklandı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu