Haber

İstanbul’da yakalanan Kolombiyalı uyuşturucu karteli lideri Arnavutluk’a teslim edildi

İstanbul’da düzenlenen Kartel Operasyonu sırasında yakalanan Kolombiya merkezli Kompanio Bello adlı uyuşturucu kartelinin lideri Dritan Rexhepi, Arnavutluk’a teslim edilmek üzere İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Alınan bilgiye göre, İtalyan ve Arnavut yetkililer tarafından uluslararası düzeyde Kırmızı Bülten ile aranan Kompanio Bello adlı uyuşturucu kartelinin lideri Dritan Rexhepi, İstanbul Emniyeti tarafından yürütülen ‘Kartel Operasyonu’nda yakalandı. Polis, 8 Kasım’da Beylikdüzü’nde bir evde. Latin Amerika uyuşturucu rotasını kullanarak Güney Amerika’dan Avrupa’ya uyuşturucu taşıdığı belirlenen kartelin lideri, İtalyan ve Arnavut yetkililer tarafından “” gibi çok sayıda suçlamayla suçlanmıştı. Kasıtlı Cinayet, Uyuşturucu, Adam Kaçırma, Özgürlükten Yoksun Bırakma, Seyahat Belgelerinde Sahtecilik, Silah ve Mühimmat.” Suçtan dolayı Interpol tarafından kırmızı bültenle uluslararası olarak aranıyordu.

Baronun saklandığı evde ruhsatsız silah, altın kaplama saat ve yüklü miktarda döviz bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Narkotik Dolandırıcılık Şube Müdürlüğü tarafından uluslararası alanda takip edilen zehir taciri, Beylikdüzü’nde başkası adına kayıtlı bir evde gözaltına alındıktan sonra polise götürüldü. . Uyuşturucu baronunun saklandığı evde yapılan aramada çelik kasaya kilitlenmiş ruhsatsız tabanca, bu silaha ait mermiler, altın kaplama saat, mücevherler ve yüklü miktarda döviz ele geçirildi.

Türkiye’deki ilişkileri araştırılıyor

Kartelin emniyetteki sorgusunun ardından iki ülke arasındaki işbirliği anlaşması uyarınca kartelin Arnavutluk’a iade edilmek üzere dün polis tarafından İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildiği öğrenildi. İstanbul Havalimanı’ndan “Benjamin Omar Perez Garcia” adına düzenlenmiş Kolombiya pasaportuyla Türkiye’ye girdiği tespit edilen kartel elebaşının Türkiye’deki temasları araştırılıyor. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu