Teknoloji

İlk kez görüntülendi… Bilim insanlarından açıklama geldi: Dünyanın kaçınılmaz sonu!

Bilim insanları, dünyada bir ilk olarak, ölmekte olan bir yıldızın bir gezegeni yuttuğu anı gözlemlediler. Araştırmacılar bu durumu “Sonunda Dünya’yı bir kader bekliyor.”gibi tanımlanır.

İLK KEZ TANIKLAR

Massachusetts Institute of Technology, Harvard University ve California Institute of Technology’den bilim adamlarından oluşan bir ekibe göre, gökbilimciler gezegenleri bir yıldız tarafından yutulmadan önce ve hemen sonra görmüş olsalar da, bu ilk kez bir gezegenin yok edilmesi.

CNN’in haberine göre, Massachusetts Institute of Technology’de doktora sonrası araştırmacı olan baş yazar Kishalay De söyledi. “Güneş sisteminin gezegenlerinin gelecekte güneşe doğru çekileceği gerçeği ilk kez lisede okuduğum bir şeydi, bu yüzden benzer bir olayı gerçek zamanlı olarak yakalamanın ilk örneğini bulmuş olabileceğimizi fark etmek gerçeküstüydü. !”söz konusu.

“HAYATIMDA GÖRDÜĞÜM HİÇBİR YILDIZ PATLAMASI GİBİ DEĞİLDİ”

Bu süreç, bir yıldızın gücü tükendiğinde yeni boyutunun bir milyon katına kadar şişmesi ve ardından gelen maddeyi yutması olarak ifade edilir.

Gökbilimciler bunu akkor bir parıltı olarak gözlemlediler. Daha sonra, daha uzun süren daha soğuk bir sinyal aldıkları ve bunun bir gezegeni yutan yıldızdan kaynaklandığı sonucuna vardılar.

Bir basın açıklamasında, “Bir gece, bir hafta boyunca 100 kez parlayan bir yıldız fark ettim, hiçbir yerde yoktu. Hayatımda gördüğüm hiçbir yıldız patlamasına benzemiyordu.”söz konusu.

12 bin ışıkyılı uzaklıkta gerçekleşti.

Araştırmacılar, Gezegenin ölümü yaklaşık 12.000 ışıkyılı uzaklıkta Aquila takımyıldızında meydana geldi.ve Jüpiter büyüklüğünde bir gezegen içerdiğini söyledi.

Araştırmacıların yaptığı aktivitenin 2020 Mayıs ayında gözlemlendiği ancak gördüklerini anlamalarının tam bir yıl sürdüğü belirtildi.

Ayrıca, “Anlamaya çalıştığımız en önemli kanıtlardan biri, patlamadan önce ve sonra toz ürettiğiydi. Ancak gaz soğudukça ve toz molekülleri Konsantre olmaya başlamak zaman alır.”DÜNYANIN KAÇINMAZ SONU OLARAK GÖRÜLÜYOR

Ayrıca, “Bu kızılötesi veri beni sandalyemden düşürdü”Ölçümlerin yıldızın başka bir yıldızla birleşiyor olabileceğini gösterdiğini söyledi.

Araştırmacılar dünyanın aynı kaderi paylaşacağını ama bunun 5 milyar yıl süreceğini söylüyor.

basın bülteninde “Dünya’nın geldiğini görüyoruz. Başka bir uygarlık, Güneş Dünya’yı yutarken 10.000 ışıkyılı uzaklıktan bizi gözlemleseydi, Güneş’in aniden parlayarak bir miktar madde püskürttüğünü, sonra etrafında toz oluşturduğunu ve ardından orijinal haline geri döndüğünü görürlerdi. “söz konusu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu