Haber

CHP’li Kırşehir Belediye Başkanı ve Yardımcısına İddianame

CHP Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Yardımcısı Osman Uçar hakkındaki iddianame mahkemeye gönderildi. İddianamede Ekicioğlu ve Uçar’ın “çalışma özgürlüğünü ihlal” ve “görevi kötüye kullanma” suçlarından cezalandırılmaları istendi.

Kırşehir Belediyesi’nde sözleşmeli programcı olarak çalışan ve sözleşmeleri feshedilen CD, CB, FTS, HK, SU, SK, SGZ.V., sözleşmelerinin haksız şekilde feshedildiğini gerekçe göstererek Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurdu ve karar alındı. iptal edildi. Bunun üzerine Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu sözleşmeyi yeniden feshetti. Sözleşmeleri feshedilen çalışanlar, Yozgat İdare Mahkemesi’ne yürütmenin durdurulması talebiyle başvurarak görevlerine devam etti. Ekicioğlu bu kararı görmezden gelerek çalışanların sözleşmelerini ikinci kez feshederek yargı kararını bir kez daha etkisiz hale getirdi.

Belediye başkan yardımcısı da yargı kararını tanımadı

Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar da yargı kararına rağmen göreve başlayan belediye çalışanları SG ve ZV’nin sözleşmelerini feshederek yargı kararını etkisiz hale getirdi.

“Çalışma özgürlüğünü ihlal” ve “görevi kötüye kullanma” suçlarından cezalandırılması istendi

Savcılık tarafından hazırlanan ve Kırşehir 1. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve yardımcısı Osman Uçar’ın “çalışma özgürlüğünü ihlal” ve “görevi kötüye kullanma” suçu işlediklerine dair yeterli ve makul şüpheye yer veren deliller bulunuyor. Zincirleme bir şekilde şüpheliler hakkında kamu davası açılması ve cezalandırılması istendi. – KIRŞEHİR

canikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu